Genco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kemal atalan ve selen seyven röportaj

kemal atalan ve selen seyven röportaj Empty kemal atalan ve selen seyven röportaj

Mesaj tarafından DiLaRa Nisan 17th 2008, 21:44

Dayymyn ellerinden öperim
Bu ak?a.q Kanal D'de ba?layacak olan Genco dizisinin ba?rol oyunculary Alpay Atalan ve Selen Seyven, Hürriyet'e konu?tu. Ezel Akay'yn ye?eni olan Seyven, dayysyna müte?ekkir.

Ünlü yönetmen Ezel Akay'yn ye?eni olan Seyven, "Ylk kez kamera kar?ysyna dayym Ezel Akay'yn yönetti?i "Hacivat, Karagöz Neden Öldürüldü" filminde geçtim. Dayymyn ellerinden öperim.

Kanal D’de bu ak?a.q ilk bölümü yayynlanacak olan "Genco" adly dizinin ba?rol oyunculary Alpay Atalan ve Selen Seyven, Kelebek’e konu?tu. Ünlü yönetmen Ezel Akay’yn ye?eni olan Seyven, "Ylk kez kamera kar?ysyna dayym Ezel Akay’yn yönetti?i ’Hacivat, Karagöz Neden Öldürüldü’ filminde geçtim. Dayymyn ellerinden öperim" dedi.

Öncelikle rollerinizden biraz bahseder misiniz?

- Selen Seyven: Ben, Genco’nun kyz karde?i Özge’nin en yakyn arkada?y Pynar’y oynuyorum. Piyano çalan ve bunu babasyndan saklayan bir kyz. Çünkü babasy mimar olmasyny istiyor. Pynar, okulda Genco’yla tany?yyor ve onun piyano çaldy?yny ö?renince arkada? oluyorlar.

- Alpay Atalan: Genco, Marmara Depremi’yle hayaty altüst olan bir genç. Ailesini kaybetti?i depremden sonra kendisine yardym eden taksici Ahmet’in yanyna, Ystanbul’a ta?ynyyor. Genco, ölüsü bulunmady?y için sa? oldu?una inandy?y kyz karde?inin izini bulmaya çaly?yyor.

Marmara Depremi’nde neredeydiniz?

- A. Atalan: Ben Ankara’daydym. Depremi biz de hissettik. Depremden hemen sonra yardym için elimizden ne geliyorsa onu yaptyk.

- S. Seyven: Ya?ady?ymyz o büyük depremde ben de Ankara’daydym. Biz de depremden zarar görenlere yardymcy olmaya çaly?tyk.

Dizide, depremi ya?ayan insanlaryn psikolojisini yansytabilece?inize inanyyor musunuz?

- A. Atalan: Depremi insanlary üzecek ?ekilde yansytmyyoruz. Tabii ki, hiçbir ?eyi unutmamalyyyz. Ya?ady?ymyz her ?eyden ders almalyyyz.

Diziyi izleyecekler depremle olan kötü anylaryny tekrar hatyrlayacaklar...

- A. Atalan: Evet, böyle bir durum söz konusu ama senaristimiz Hakan Aksoy, bu konuda çok titiz hareket ediyor.

Genco karakteri, ailesinin Yalova’da kalmasyna neden oldu?u için çok büyük vicdan azaby çekiyor. Zor bir karakteri canlandyrdy?ynyzy dü?ünüyor musunuz?

- A. Atalan: Evet, zor bir rolüm var ama bizler oyuncuyuz, her karakteri oynamalyyyz. Genco, biraz da bu yüzden içine kapanyk bir genç. Piyano tutkusu yüzünden deprem gecesi ailesini Yalova’da kalmaya ikna etti?i için kendini hep suçlu hissediyor.

BU DYZY A?KI YÜCELTYYOR

Dizide acynyn ve vicdan azabynyn yany syra bir de a?k ya?yyorsunuz...

- A. Atalan: Genco, trajik bir olay ya?ady?y için hayata dönü?ü çok zor oluyor. Bu dönü?ü sa?layan da ya?ady?y a?k.

- S. Seyven: Yzleyicileri büyük bir a?k öyküsü bekliyor. Bu dizi aslynda günümüzde unutulmaya ba?lanan a?ky yüceltiyor.

Ylk defa bir dizide rol alyyorsunuz. Neler hissediyorsunuz?

- S. Seyven: Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro ö?renimime devam ediyorum. Ykinci synyftayym. "Genco", ilk dizim oldu?u için oldukça heyecanlyyym.

Rol seçiminizde nelere dikkat ediyorsunuz?

- A. Atalan: Hemen ?u sorular aklymdan geçmeye ba?lyyor: Oynayaca?ym karakter bana yakyn my? Bu projenin içinde kendimi görebiliyor muyum? "Genco"yu kabul etmemdeki en büyük etken ise bunun bir Kanal D dizisi olmasydyr.

Daha önce hangi dizilerde rol aldynyz?

- A. Atalan: "Bütün Çocuklarym", "Ah Ystanbul", "Hasret", "Gülpare" dizilerinde ve "Mutluluk" adly sinema filminde rol aldym.

Oyunculukta iddialy mysynyz?

- A. Atalan: Tabii ki, iddialyyym. Oyunculuk konusunda kendime çok güveniyorum.

Son soru Selen Seyven’e. Ezel Akay’yn ye?eni olmak avantaj my yoksa dezavantaj my?

- S. Seyven: Benim için kesinlikle büyük bir avantaj. Yönetmen bir dayymyn olmasy bana çok arty kazandyrdy. Ylk oyunculuk ve kamera deneyimimi dayym Ezel Akay’yn yönetti?i "Hacivat ve Karagöz" filminde ya?adym. Dayymyn ellerimden öperim.

Bü?ra BOZOK / HÜRRYYET
DiLaRa
DiLaRa
Admin
Admin

- Similar topics