Genco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

basamakları hyzlı çıkan aynı hızla asaga iner

basamakları hyzlı çıkan aynı hızla asaga iner Empty basamakları hyzlı çıkan aynı hızla asaga iner

Mesaj tarafından DiLaRa Nisan 17th 2008, 21:45

Genco dizisinin kahramany Alpay Atalan, diziyle ayny ady ta?yyan Genco karakteriyle adyndan söz ettiriyor.Kariyerinde basamaklary yava? yava? tyrmandy?yny belirten Atalan, "Hiç acelem yok. Çay misali demleniyorum. Bu sektörde hyzly çyky? yapan ayny hyzla iner" dedi.

Biraz kendinizden bahseder misiniz?
- 29 ya?yndayym. Ted Ankara Koleji’nden sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü 4 yyl burslu okudum. Aziz Nesin’in oyunlaryndan derlenen "Azizname"yle yurtiçi ve yurtdy?yndaki oyunlarda yer aldym. Tiyatro çaly?malarymdan sonra televizyon oyunculu?una ba?ladym. "Ah be Ystanbul", "Bütün Çocuklarym", "Hasret" adly dizilerde rol aldym.

Yani ?imdiye kadar usta dedi?imiz Kadir Ynanyr, Fatma Girik gibi isimlerin yer aldy?y dizilerde oynadynyz...
- Ben set adabyny onlardan ö?rendim. Onlar gerçekten usta isimler... Adlaryyla anylmalary da bunun göstergesi, bizden bahsedenler "Genco’da oynayan çocuk" diye bahsediyor genelde... Eskilerin karakterlerini hatyrlamyyoruz bile.

29 ya?yndasynyz. Zaman zaman "Geç tanyndym" diye dü?ünüyor musunuz?
- Bu benim tercihim. Tabii ki çok denedim ama yava? adym atmak her zaman daha iyidir. Hyzly bir çyky? yapan hyzla geri iner. Ben merdivenleri yava? yava? çykyyorum, hiç acelem yok. Hiç geç oldu?unu da dü?ünmüyorum. Aksine insan böylece çay misali demleniyor. Ben de do?ru bir ya?ta, do?ru bir ekiple buradayym.

Genco karakteri çok sabyrly, siz de öyle misiniz?

- Evet, zamany geldi?inde hareket etmeyi severim. O noktaya gelene kadar da sabrymy sonuna kadar kullanyrym.
Türkiye’de jön sykyntysy oldu?unu dü?ünüyor musunuz?

- Böyle bir sykyntynyn oldu?unu dü?ünmüyorum. Bizim nesil içinde çaly?kan, sabreden birilerinin olmasy lazym. Son 7-8 yyldyr çok fazla oyuncu çykty ortaya... Okuyan da okumayan da geliyor.
Bu durum sizi rahatsyz ediyor mu?
- Metin Akpynar alayly diye onu kabul etmeyecek miyiz? Okul okumak bir ?ey getirmiyor. Acaba okulu do?ru mu okudunuz? Benimle birlikte mezun olan arkada?larymdan biri bakkal di?eri foto?rafçy dükkany açty. Ba?ka bir bölüm okusalar daha ba?aryly olabilirlerdi. Mustafa Altyoklar, Cüneyt Arkyn gibi isimler doktor olmak için okumu? ama bu mesle?i seçmi?ler. Bunun bir kystasy yok. Bu meslek gönülle yapylyr.

Ne kadar süredir soka?a çykty?ynyzda insanlar sizi tanymaya ba?lady?
- Genco ba?lady?yndan beri sokaktaki insan da beni tanyyor. Foto?raf çektirmek isteyenler, imza almak isteyenlerle çok syk kar?yla?yyorum. Kadir Ynanyr’la sinema filminde oynamak isterim

- Bu meslekteki hedefleriniz nedir?

Ben de her oyuncu gibi sinema filminde rol almak isterim. Genco’yla birlikte gelen bir çok teklif var ama zaman yok. Daha önce Kadir Ynanyr’la çaly?tyk ama ileride kendisiyle bir sinema filminde rol almak isterim. Veya "Yaprak Dökümü"nde rol alan Bennu Yyldyrymlar benim için tam anlamyyla demlenmi? bir oyuncu. Onunla da sinema filminde oynamayy isterim.
DiLaRa
DiLaRa
Admin
Admin