Genco "Şöhret budalası değilim"

Aşağa gitmek

Genco "Şöhret budalası değilim" Empty Genco "Şöhret budalası değilim"

Mesaj tarafından DiLaRa Bir Nisan 17th 2008, 21:36

Tülin Şen ile hayatını birleştiren "Genco"nun yıldızı Alpay Atalan, " Karşılaştığımız gün evlenme teklif etmiştim" dedi.Geçtiğimiz günlerde 1.5 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Tülin Şen ile hayatını birleştiren Kanal D'nin sevilen dizisi "Genco"nun yıldızı Alpay Atalan, "Bizim ortak arkadaşımız vardı. Ev bakmaya gitmiştim ve Tülin Şen ile ilk orada karşılaştık. O gün evlenme teklif etmiştim zaten. Kısacası ilk görüşte aşk. Bunun üzerinden de uzun bir zaman geçti. Her şey daha da güçlendi. Her geçen günün bize katkısı oldu diyebilirim. Aileler de zaten ilişkimizi biliyordu" dedi.
Oyunculuk hayatınıza nasıl girdi?
- Ortaokul ve lise yıllarında da tiyatroyla uğraştım ama oyunculuk profesyonel olarak kolejden sonra Bilkent


Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne girmemle başladı diyebilirim. Sonra Dostlar Tiyatrosu, Oyun Atölyesi derken kendimi televizyonda buldum.
n Sizce "Genco" karakterini canlandırırken onun duygularını da verebiliyor musunuz?
- Evet. Kardeşlik hikayesini anlatıyor bu dizi. Senaryoyu okuduğumda çok beğendim. 17 Ağustos depreminde ailesini kaybetmiş birini canlandırıyorum. Çok fazla zorlanmıyorum. Bir de deprem yaralarını çok açmamaya çalışıyoruz. Bu bir sendrom, hayat boyunca devam edebiliyor. Oynarken daha cesur oluyorum. Çok zor değil.
Dizideki rol arkadaşlarınız oldukça genç insanlar. Onların oyunculuklarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
- Kilometre işi bu. Herkes yavaş yavaş yol alacak. Kimse kusursuz değil. Arada yaşını başını almış insanlar da var.
"Bütün Çocuklarım" dizisinde ve "Othello" adlı oyunda da yer aldınız. Sizce başarının sırrı nedir?
- Sabır. Şöhret budalası olmadan buraya geldim. Okulda teknik bilgi veriliyor sadece. Ama işin içine girdiğinizde sadece bunların olmadığını görüyorsunuz. Çünkü hayat okulu başlıyor.
Dizide rol arkadaşınız Pınar ile ilişkinizi bir türlü oturtamıyorsunuz ama gerçek hayatta evlilikle sonuçlanan bir ilişkiniz var...


- O bir dizi ve işim gereği yapmam gereken hareketler onlar. Özel hayatımda hiç öyle sorunlar yok sadece mutluluk var. İş ile özel hayatı ayırmak gerekiyor yoksa travmatik bir hal alır.
Evliliğinizle ilgili ne söylemek istersiniz? Herkes gibi siz de başta korktunuz mu?
- Evliliğimle ilgili çok mutlu olduğumuzu söyleyebilirim. Evliliği de herkese tavsiye edebilirim. Her insan ilk başta tereddüt edebilir ama doğru kişiyi bulduktan sonra zaten her şey akışında gidiyor. Kafanızda bir soru olmuyor. Soru soruyorsanız kendinize zaten doğru kişiyle değilsinizdir. Ben doğru insanı benimle tokalaşmasından, oturup kalkmasından, özellikle aile yapısından anladım. Aile yapımızın benzemesi, düzenli yaşayışımız, kötü alışkanlıklarımızın olmaması evlilik için çok önemli unsurlar bence.
Eşiniz Tülin Şen’de sizi en çok etkileyen bunlar mı oldu?
- Hem fiziksel hem de ruhsal olarak çok beğendim onu. Her yönüyle bana hitap eden bir yapısı var kendisinin. Bir de tabii bana çok artı kattı. Uyumluyuz diyebilirim zaten bu da bir ilişki için yeterlidir diye düşünüyorum. Tanıştığımız an anladım karşımdaki insanın doğru kişi olduğunu.
ROLÜN İŞLEVİ OLURSA OYNARIM
Sizce işinizde hak ettiğiniz yerde misiniz?
- Evet. Zaten ben yavaş yavaş ilerliyorum. Tabii ki insanlar daha çok para kazanmak isterler ama bunlar yavaş yavaş oluyor. Ben düşündüğüm yerdeyim. Daha da iyi yerlere geleceğim. Diziden sonra isimleri bile hatırlanmayan bir


sürü insan biliyorum. Ama ben ismimi unutturmayacağım. Genco sadece bir proje elbette bir gün bitecek ama yeni bir proje onun yerini alacaktır.
Hangi rol teklif edilse "Oynamam" dersiniz?
- Katı bakmam rollere. Ama insanlara ne vereceği benim için önemlidir. O rolü nasıl işlediği çok önemli. Rolün işlevi olursa oynarım ama bana renk katsın diye oynamam.
Tiyatro çalışmalarınız var mı?
- "Genco"dan önce Oyun Atölyesi’ndeydim. Orada anlatıcı rolündeydim. 3’üncü sayfa haberlerini işliyorduk orada. Sorular soruyordum ve bilene sakız veriyordum. Renkli bir şey olsun istedik. Oyunun konusu şuydu: Adamın biri karısını kıskandığı için öldürür. Millet oraya Shakespeare izlemeye gelmiş. Fakat "Kıskanırım seni ben" gibi bir şarkı söylüyorum. "Bu ne ya" diyor insanlar. "Adam arabesk değil. Bir şey de yapmıyor. Adam sıfır noktasında" diyor izleyici. Seyirci bıkmasın diye böyle bir şey yaptık. Tiyatroda işi yapıyorsunuz, alkış alıyorsunuz. "Ben neymişim" diyorsunuz ve evinize gidiyorsunuz. Babam mülkiye okumamı istediği için Bilkent Üniversitesi’ne girdim. Ama onlara yük olmamak için burslu okudum. Fakat gerçekler de bir yerde öylece duruyor. Hayatımı sürdürmek zorundaydım. Böylece televizyona geçtim ve "Genco" ile tanındım.
İleriye yönelik planlarınız neler?
- "Genco" devam ediyor. Güzel bir şekilde bunu bitirdikten sonra sinema, dizi, tiyatro olabilir. Televizyon programı olabilir. Bir ara zaten teklif geldi ama "Gülpare"deydim ve yapımcımız izin vermedi. "Sen şaklaban mısın. Ben sana bunun için mi para veriyorum" diye ağır bir tepki gösterdi. Ben de ortalık sakinleşsin diye bekledim. Daha


önce de Şahan Gökbakar’la başlamayı düşünmüştük. Ama sonra o tek ilerledi.
Tanıştığım ilk gün evlenme teklif ettim
Hayatınızın başrolünde kim var?
- İlk sırayı ailem ve eşim alıyor.
Eşiniz Tülin Şen ile tanışma hikayenizi öğrenebilir miyiz?
- Bizim ortak arkadaşımız vardı. Ev bakmaya gitmiştim ve Tülin Şen ile ilk orada karşılaştık. O gün evlenme teklif etmiştim zaten. Kısacası ilk görüşte aşk. Ruh ikizimi o anda bulduğuma inanmıştım.
Evlilik kararınızın ani olduğunu söyleyebilir miyiz?
- 1.5 senelik bir ilişkimiz var zaten bizim. İlk gördüğüm gün evlenme teklif ettim kendisine, Her şey daha da güçlendi. Birbirimizi de çok seviyoruz.
DiLaRa
DiLaRa
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 124
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 17/04/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz