Forum Kuralları

Aşağa gitmek

Forum Kuralları Empty Forum Kuralları

Mesaj tarafından melih_selen Bir Nisan 17th 2008, 12:19

1. Türkiye Cumhuriyeti tarafından yasaklanmış , Siyasi propaganda, din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar, genel ahlaka aykırı küfürlü yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir üyeyi ya da üçüncü bir şahsı küçültücü, hakaret içeren ya da kışkırtıcı yazılar yazılamaz. Gerek diğer üyelere gerekse yöneticilere karşı Laubali üslub kullanan üyeler forumdan uzaklaştırılır.

2. Yeni bir konu açmadan önce Arama bölümünü kullanınız.Eğer yazacağınız konu forumlarda varsa devamına yazabilirsiniz.

3. Başlık açarken, yazacağınız konuyu iyi ifade eden bir başlık yazın.Bu daha verimli olarak yanıt almanızı sağlayacaktır. Ayrıca tek bir konu altında (mesaj sayısını arttırmak amaçlı) ard arda mesaj atmak yasaktır! Eğer unuttuğunuz ve mesajınıza eklemek istediğiniz bir şey var ise, bunu ilk mesajınızı değiştirerek ilave edebilirsiniz.

4. Konu başlığı açarken doğru yere açtığınıza emin olunuz.Aksi halde başlığınız silinebilir yada taşınabilir.

5. Foruma gönderilen konular içinde yer alan ve üyelerce eklenen resim - link'ler yazan kişinin sorumluluğundadır.Çalışmadığı takdirde Yönetimimiz sorumlu tutulamaz.

8.Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına gelir ve bağırmak bir saygısızlık örneğidir, bu yüzden bu tür konular mesaj sahibine bildirilmeden düzenlenir veya silinir.

6. İmza kuralları:

- Ahlaka aykırı yazı ve resim yasaktır !
- Reklam içerikli materyaller yasaktır!
- animasyonlu resimler yasaktır!
- Site tanıtımı yapmak kesinlikle yasaktir!
- İmzanın total resim boyutu 600x220'yi geçmemelidir.
- Resimle birlikte 5 satırı geçmeyecek şekilde yazı ve smiley kullanılabilir.

7. Imzalardaki resimler veya yazilar kurallara uymadigi taktirde yöneticiler tarafindan silinir. Kuralalrin tekrar ihlal edildigi taktirde üye forumdan uzaklastirilir.

8.Forumda ki her mesajı yöneticilerin görmesi mümkün olmayabilir bu yüzden yazılan her mesajdan, mesaj sahibi sorumlu tutulacaktır.

9. Hiç bir üyeyi özel mesajla taciz,tehdit unsurlarına varan mesajlarla rahatsız etmeyin. Üyelere reklam amaçlı yazılar veya linkler yollanması yasaktır. Bu mesajlar istenildiğinde tarafımızdan takip edilir ve kişiler forumdan uzaklaştırılır.

10. Açılan konuyla alakasız yazılar, sadece gülümseme, aşırıya kaçan görüş ifade edici uzatmalı harf kullanimi ve resimleri alıntı yapmak yasaktır.

11.18+ içerik göndermek kesinlikle yasaktır.

12.Yöneticiler, yazılan yazının konuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına ya da kurallara aykırı olduğuna karar verirlerse, yazıyı uygun bölüme taşır. Yöneticiler tarafından konunuz kilitlenmiş, taşınmış ya da silinmiş ise, konu altında gerekçesi yazılır. İtiraz amaçlı forum içinde herhangi bir bölümde kesinlikle konu açılamaz. Herhangi bir itirazınızi, Özel Mesaj yolu ile yöneticilere ilete bilirsiniz..

13.Her ne konu da olursa olsun, tartışmalara ve eleştirilere yön veren konular açmak ,mesajlar göndermek yasaktır. Üyeler kendi aralarındaki tartışmalar için forumu kullanamaz. Tartışmalar ve kişisel konuşmalar sadece özel mesaj yolu ile yapılabilir. Site Adminleri özel durumlarda Özel Mesajları okumaya yetkilidir.

14.Kuralları okumamak, uymamak için bahane sayılamaz. Burada bulunan her üye bu kuralları okumuş varsayılır.

15.Site düzenini ya da yöneticileri eleştiren mesajlar yazmak yasaktır.

16.Yöneticiler haricinde hiçbir üye bir diğerine uyarı yapamaz. Bir üyeyle ilgili şikayetiniz var ise yöneticilere bildirin.

17. Yeni bir konu açılırken veya bir konuya cevap yazarken, üyeler mesajlarında;

· İstedikleri yazı fontunu,
· İstedikleri gülüşleri (Smile) kullanabilirler.

18. Yazılarınızda vurgulamak istediğiniz yerlerde ve dikkat çekmek istediğiniz kelime veya cümlede Renkli Yazı ,Yazı Tipi (Kalın, İtalik, Altı Çizgili) kullanılabilir.

19.Bu foruma eklenen dersleri kopyalamak yasaktır !!!

20.Üyelerimizce yapılmıs olan çalışmaları kaynak göstermeden kopyalamak yasaktır.

21.Baskaları tarafından yapılmıs calısmları, imzaları silerek, kendi yapmıs gibi göstermek yasaktır.

22.Buradan indirilmek üzere eklenen her türlü brushes/texture/patternsleri baska sitelerde yayınlamak yasaktır !!

23. Site yönetimi özel durumlarda tüm yazı da renk kullanabilir. (Duyurular, İkazlar gibi)

24. Site kuralları değiştirilebilir ya da yeni kurallar eklenebilir. Eklenen veya yenilenen her kural geriye dönük işleyebilir
melih_selen
melih_selen
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 108
Yaş : 32
Nerden : Selensiz Sakarya'dan
Kayıt tarihi : 16/04/08

http://genco.catsboard.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz