Genco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Güzel olmayan ekrana çıkamaz

Güzel olmayan ekrana çıkamaz Empty Güzel olmayan ekrana çıkamaz

Mesaj tarafından DiLaRa Nisan 17th 2008, 21:40

"Genco" dizisinin Pınar'ını canlandıran Selen Seyven, Kelebek'e konuştu.

İlk kez "Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü" filminde repliksiz bir rolle izleyici karşısına çıkan, şimdilerde "Genco" dizisinin Pınar'ını canlandıran Selen Seyven, Kelebek'e konuştu.

Genç oyuncu, "Güzel olmayanlar, ekranlara çıkamıyor, bu bir gerçek. Çok mu güzelim, bence hiç güzel değilim. Çok mu yetenekliyim, buna da ben değil yönetmenler karar verir. Ama demek ki bende bir şeyler var ki, buralara geldim" diyor.
n Nereden geliyor bu oyunculuk sevdası... Dayınız Ezel Akay’ın etkisi var mı?
- Dayımdan geliyor, ama Ezel’den değil, diğer dayım Altay Özbek’ten... Altay dayımı ilk kez 9 yaşındayken sahnede izledim. İşte o an "Ben oyuncu olacağım" dedim. Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda eğitim aldım, orada okurken aynı zamanda kadrolu oyuncuydum. Müjdat Gezen Tiyatrosu ile bağları koparttıktan sonra da diziye başladım.
n Dizi mi, sinema mı sizi heyecanlandırıyor?
- Sinema... Sinema bana çok büyülü geliyor. Kocaman bir beyazperdede kendimi görmek, beni çok heyecanlandırıyor.

n Yeni bir film projesi var mı peki ufukta?
- Kesinlikle... Haziran ayında yeni bir filme başlayacağız inşallah.
n Oyunculuk için yaptığınız, yapabileceğiniz en büyük fedakarlık nedir?
- Şu ana kadar yaptığım hiçbir fedakarlık yok. Çünkü ailem oyuncu olmam için beni çok destekledi. Sağlık problemi dışında, oyunculuk yapmamı engelleyecek hiçbir şey yok.
n İdol olarak gördüğünüz veya beğendiğiniz oyuncular var mı?
- Melisa Sözen ve Fikret Kuşkan’ı çok beğeniyorum. Nurgül Yeşilçay’ın da çok iyi bir sinema oyuncusu olduğunu düşünüyorum.
n Kısa sürede adınızı duyurmanızı, başarılı projelerde yer almanızı, güzelliğinize mi yoksa yeteneğinize mi bağlıyorsunuz?
- Ben bu kadar gündemde olacağımı hiç tahmin etmemiştim. Sinema filmimiz ile Altın Portakal’a gittiğimiz zaman, yarışmacılar başlığı altında ismimin geçmesi beni çok heyecanlandırdı. Bu hiç düşünmediğimi bir şeydi. İsmimi orada gördüğümde gözlerim doldu, inanamadım. Demek ki her zaman fazlasını hayal etmek lazım. Hayal ettiğin zaman bir şekilde ulaşıyorsun. Benim en büyük hayalim "En İyi Kadın Oyuncu" ödülüne aday olmaktı ve oldu. Aday olmak bile

bu yaşım için büyük başarı diye düşünüyorum. Güzellik mi yoksa yetenek mi konusuna gelince... Güzel olmayanlar, ekranlara çıkamıyor, bu bir gerçek. Çok mu güzelim, bence hiç güzel değilim. Çok mu yetenekliyim, buna ben değil yönetmenler karar verir. Ama demek ki bende bir şeyler var ki buraya kadar geldim.
n Mesleğiniz ile ilgili katı prensipleriniz var mı?
- Hayır yok. Mesela canlandırdığım karakter bir sokak kızı ise ve o sokak kızı tecavüze uğruyorsa, senaryoya inanmışsam hiç düşünmeden oynarım. Ama gereksiz bir cüratkarlık varsa kabul etmem.
n "Genco"daki Pınar karakteri için neler söyleyeceksiniz?
- Pınar çok sevecen, çok terbiyeli herkese yardım etmeye çalışan bir kız. İnsanlar oynadığımız karakterlere çok inanıyorlar. İnternette hakkımda çok hoş yorumlar yazıyorlar.
n Dizideki nişanlınız Faik Ergin birlikte olduğunuz konuşuluyor...
- Evet, gayet güzel ve yolunda giden bir ilişki.
n Aynı dizide rol alıyorsunuz. Peki birbirinize destek oluyor musunuz?
- Sahneleri birlikte çalışıyoruz ve ben onunla çalışırken çok rahat ediyorum.

n Röportaj: Selin HAS
Aklından zoru olan bir
kızı oynamak istiyorum
Bir fahişeyi, sokak kızını, şizofreni, eroinmanı oynamak isterim... Yani aklından zoru olan bir kızı canlandırmak hoş olur. Beni görenler "Sempatiksin, şekersin. Şu rolü oynasana, tipin gider, inandırıcı olursun" diyorlar. Bense "Senin oynaman çok zor" dedikleri bir rolü oynamak için kendimi parçalayabilirim. İnandığım karakter için her şeyden vazgeçerim. Değecekse saçımı da kazıtırım, kaşımı da...
Mesleğim için her şeyi yaparım ama aşk için asla
n Aşk size neler yaptırır?
- Oyunculuğun yaptırdığı şeyleri yaptırmaz açıkçası! Mesleğim için her şeyi yaparım ama aşk için hayır. Özellikle de mesleğimi engelleyecek bir şeyse asla... Eşim veya sevgilim bana "Bu karakteri oynayamazsın" diyemez. Diyecekse o kişi zaten benim hayatımdaki adam olamaz.
n Erkeklerde tahammül edemediğiniz şeyler var mı?
- Erkeklerde dayanamadığım o kadar çok şey var ki... Beyaz çorap giyen, gömleğin içine atlet giyen kemerlerin de cep telefonlarını taşıyan, kaprisli, hizmet edilmesini bekleyen erkeklerden nefret ederim. "Ne oluyor be, sen bana hizmet et" derim. Bir de erkeklerin hastalanınca çocuk olmalarından nefret ediyorum.
DiLaRa
DiLaRa
Admin
Admin