Genco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alpay Atalan Röportaj

Alpay Atalan Röportaj Empty Alpay Atalan Röportaj

Mesaj tarafından DiLaRa Nisan 17th 2008, 21:43

Alpay Atalay
Beklenen jön benim

Televizyondaki 'Bütün Çocuklarym' dizisinde Kadir Ynanyr'yn en büyük kyzy 'Zührenaz'a a?yk olan bir trafik polisi rolünde izledi?imiz Alpay Atalan, oyunculu?una güveniyor...

Karadeniz Ere?li de do?du Alpay Atalan. Ylk, orta ve liseyi Ankara'da okudu. Sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne girdi. Mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu ve birçok özel tiyatroda görev yapty. Y?te, Atalan'yn sorularymyza verdi?i cevaplar.

Haftasonu: Kamerayla ilk tany?man nasyl oldu? A.A: Ö?rencilik yyllarymda TRT Ankara stüdyolarynda kamera önüne geçtim. Y?in daha çok teknik yönünü ö?rendim.

Haftasonu: Ya pratik yönün... A.A: Onu da Ystanbul'da ö?rendim. Daha önce 'Ah Be Ystanbul' adly dizide rol aldym. Bu be? bölüm sürdü. Sonra da 'Bütün Çocuklarym'a ba?ladym.

Haftasonu: Bu diziyle ilgili aldy?yn ele?tiriler nasyl? A.A: Daha önceleri çaly?ty?ym hiçbir i?te ele?tiri almyyordum. Ama 'Bütün Çocuklarym' dizisinde alyyorum. Bu da beni çok mutlu ediyor. Diziye çok sonradan dahil olmama ra?men ba?aryly oldu?umu söylüyorlar. Bu arada Zührenaz'la beni, birbirimize çok yaky?tyryyorlar. Bu da beni mutlu ediyor. Türkiye'deki oyuncularyn çok kafaya takmady?y bir ?ey ben kafaya takyyorum, senaryoyu elime aldy?ymda, gözlerim nasyl bakacak, vücudum nasyl dönecek, kalbimden ne geçecek, o an ne hissedece?im, bunlary dü?ünüyorum. Herkes televizyon i?ine, i?imi yapyyorum ve paramy alyyorum ?eklinde yakla?yyor. Oysa meseleye bu kadar düz bakmamak gerekiyor. Oyuncu ele?tirilere açyk olmaly. Dizide Kadir Ynanyr bile yanyma gelip '?öyle oyna, böyle oyna' diyerek yol gösterdi sa? olsun.

kaynak: haftasonu dergisi
DiLaRa
DiLaRa
Admin
Admin

- Similar topics