Genco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

selen seyven le röportaj

selen seyven le röportaj Empty selen seyven le röportaj

Mesaj tarafından DiLaRa Nisan 17th 2008, 21:44

Bana ’seksi kyz’ demeyin

Hande KÖSEO?LU Foto?raflar: Ergun CANDEMYR
Bana ’seksi kyz’ demeyin Kanal D'nin yeni dizisi "Genco"nun ba?rol oyuncusu Selen Seyven, "seksi kyz" olarak anylmaktan hiç ho?lanmady?yny açyklady.

Kanal D’nin yeni dizisi "Genco"nun ba?rol oyuncusu Selen Seyven, kysa sürede dikkatleri üzerine çekti. Ayny zamanda ünlü yönetmen Ezel Akay’yn ye?eni olan ve izleyici kar?ysyna ilk kez dayysynyn yönetti?i "Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü" filmiyle çykan Seyven, Tempo dergisine verdi?i röportajda "seksi kyz" olarak anylmaktan hiç ho?lanmady?yny açyklady.

Yzmirli güzel kyzlar kontenjanyndan mysynyz?Hayyr, ben Ankara do?umluyum. Annem Özbek, babam Yugoslav. Bir melezlik var. Ankara’yy çok seviyorum. Liseye kadar oradaydym. Liseden sonra konservatuvar okumak için Ystanbul’a geldim. Müjdat Gezen Konservatuvary Tiyatro Bölümü’nü kazandym, üç senedir de orada okuyorum.

n Henüz görmedi?imiz bir filmde de oynamy?synyz...

- Evet, ady "Janjan". Geçen yyl Kütahya’da çekildi. Ekim ayynda vizyona girecek. 17 ya?ynda, 70 ya?ynda bir dedeyle evlenmek zorunda kalan, Güzel isminde bir Kürt kyzyny oynadym.

n Kendinizi güzel buluyor musunuz?

Kendimi hiç güzel bulmam. Bir tek burnumu be?enirim. Bu orijinal hali! Dudaklarymy bazen be?enirim, gözlerimden hiç ho?lanmam, çünkü çok küçükler. Ben ?irin olmayy tercih ediyorum. En ho?uma gitmeyen ?ey de "seksi kyz" olarak anylmak...

n Be?endi?iniz, örnek aldy?ynyz kim var peki?

- Tilbe Saran’yn büyük hayranyyym! Zuhal Olcay’y ve Sumru Yavrucuk’u da çok be?eniyorum.

n Kendi jenerasyonunuzdan be?endi?iniz kimse yok mu?/_newsimages/3719976.jpg

- Nurgül Ye?ilçay’y be?enirim. Özellikle son filmi "Adem’in Trenleri"nde ola?anüstüydü.

n "Genco" dizisi için teklif nasyl geldi? Dayynyz Ezel Akay ile bir ba?lantysy var my?

- Hayyr. Dayymyn ne dizi ile ne de "Janjan" filminde oynamamla bir ba?lantysy var. Hatta dayymyn, film çekildikten sonra haberi oldu. O kadar me?gul bir adam ki.. "Janjan" için beni bir arkada?ym önermi?ti, "Genco"da da öyle oldu.

n Dizide canlandyrdy?ynyz Pynar nasyl bir karakter?

- Pynar dizideki en temiz, en uslu kyz! Babasy onu mimarlyk okuyor sanyyor, ama o piyano sevdalysy. Genco ile enteresan bir ileti?im kuruyor. Genco içine kapanyk bir tip. Hademe olarak okula giriyor ama ardynda çok ?ey var. Pynar, Genco’yu açmaya çaly?an, onu çözmek isteyen bir karakter.

n Sizin de böyle analitik merakynyz var mydyr?

- Yyi karakter analizi yaparym. Ynsanlary, gördü?üm ilk anda çözüyorum. Genelde de do?ru çykyyor.

n Dizide Genco, hademe kyly?ynda okula giriyor. Siz gerçek hayatta bir hademeyle birlikte olabilir miydiniz?

- A?k o kadar güzel, o kadar tatly bir ?ey ki, a?yk olduktan sonra kim oldu?u umrumda de?il. Zenginlik ya da fakirlik bunu engelleyemez.

n Yki gönül bir olunca...

- Samanlyk seyran olur! Katylyyorum!

n Bir röportajynyzda, "A?klar unutulmaya ba?lanyyor" demi?siniz. Öyle mi gerçekten?

- Günümüz a?klary o kadar günlük ki... Bence ili?ki dedi?in uzun olmaly. Bizim jenerasyonumuz her ?eyi çok çabuk tüketiyor. Hepimiz çok açyz. "Onu bitirdim, ?imdi ?una geçeyim" tadynda... Annelerimiz böyle ya?amyyorlarmy?. O zamanki masum a?ky isterdim. Biz niye tatmin olamyyoruz?

n Bu ya?a-tüket kültürle ba?a çykmak için ne yapyyorsunuz peki?

- Ben ili?kilerime, arkada?laryma çok sahip çykarym. Yli?kilerim hiç kysa ömürlü olmady. Biri 1,5 sene, di?eri iki sene sürdü. ?u an yalnyzym ama e?er bir gün gerçek a?ky bulursam ve ona inanyrsam, onu kaybetmemek için elimden geleni yaparym. Arkada? konusunda da aynyyym. Gerçek arkada?, bulunca ona syky syky sarylyyorum. Çünkü artyk insanlara inanmyyorum.

n Bunun için çok erken de?il mi?

- Çok darbe yedim! O kadar arkada? kazy?y yedim ki...

n Oyunculuk dy?ynda ilgilendi?iniz ?eyler var my?

- At biniyorum. Hayvan sevgim çok büyük. Saryyer’de bir hayvan çiftli?imiz var. Evde de iki tane Yran kedim var. Dy?aryda gezmeyi çok sevmiyorum. Tam bir ev kedisiyim.

Ezel Akay’yn ye?eni olarak anylmak istemem

n Ezel Akay’yn deste?i olmady?yna göre, "O olmasaydy da sizin için bir ?ey de?i?mezdi" diyebilir miyiz?

Yine böyle olurdu. Ezel Akay’yn dayym olmasy çok büyük avantaj. Ylk ve en önemli kamera deneyimimi "Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü" filmindeki kysa rolümle onun sayesinde ya?adym. Dayym sonra bana "Hadi gel bir ?ey yapalym" demedi. Beni orada byrakty ve "Artyk yürü" dedi. Bence en do?rusunu yapty. Ezel Akay’yn ye?eni olarak anylmak yerine, tek ba?yma anylmayy tercih ederim. Onunla anylmak da çok büyük bir onur, gurur duyuyorum. Ama kendimle de gurur duymak isterim.

Hurriyet
DiLaRa
DiLaRa
Admin
Admin

- Similar topics