Genco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SELEN SEYVEN'DEN RÖPORTAJ

SELEN SEYVEN'DEN RÖPORTAJ Empty SELEN SEYVEN'DEN RÖPORTAJ

Mesaj tarafından DiLaRa Nisan 17th 2008, 21:45

Birilerinin varisi olmak istemem

Henüz 21 yaşındaki genç oyuncu Selen Seyven, nasıl tanımlanmak istediğini açıkladı: “Sahnede güçlü duran bir oyuncu olmak isterim.

‘İkinci bir şu’ demesinler bana. Birilerinin varisi olmak istemem. ‘Kendine has desinler’ bana.”

Sanırım "Genco" ilk göz ağrınız oldu?

İlk dizim "Genco"... Sinema filmi "Hacivat ve Karagöz"de ufacık bir rol oynadım. Bir de "Jan Jan" adlı filmde bir başrolüm var. Ekim'de vizyona girecek.

Dizideki başrolü nasıl aldınız?

"Gece Yolcuları"nın klibinde oynadım. Yapımcı, yönetmenimizle oturuyormuş, "Pınar'ı kim oynayacak?" diye kara kara düşünüyorlarmış. Çekime iki gün kalmış. Bir oyuncu arkadaşım var, adı Dicle... İşe bak, ona sormuşlar. O da beni öneriyor. Benim hakkımda fikir sahibi olabilmek için "Gece Yolcuları"nın klibini izliyorlar ve beni beğeniyorlar.

AŞK DEDİKODULARI ASILSIZ

Başrolü paylaştığınız genç Alpay Atalan'la aranızda aşk yaşandığına dair dedikodu çıkmıştı bir ara, buna ne diyeceksiniz?

Alpay'ın bir sevgilisi var. Alpay çok aşık. Onlar çok mutlu. Aramızda böyle bir şey olması imkansız. Erkek arkadaşım yok. Dizi başladığında da yoktu, şimdi de yok.

Diziyi kabul etmeden önce dayınız, yönetmen Ezel Akay'a danışmış mıydınız?

Komik oldu; senaryoyu okudum, sonra Ahmet Bey'den bana e-mail atmasını rica ettim. Gecenin üçünde dayıma attım o e-mail'i. Zaten uyumamış, okudu senaryoyu. Pınar karakterini de çok beğendi. "Kabul et, yakışır." dedi. Ama "Çok yoğun ve hızlı bir tempoya gireceksin, bunu bil" diye de ekledi.

“BU İŞTEN CAYMAK YOK”

Çok gençsiniz; bu işi, bıkmadan yıllarca sürebileceğinizden emin misiniz?

Mesleğimi seviyorum. Beni mutlu ediyor. Elimden geldiğince oyunculuk yapmak istiyorum. Bu işten caymak yok.

Oyunculuğu seçmenizde, yönetmen dayınız Ezel Akay'ın rolü nedir?

Dayımın etkisi hiç olmadı. Benim zaten bütün ailem sanatkar. Bir dayım heykeltıraş, öbürü oyuncu.

AİLESİ “DOKTOR OL” DEMİŞ

Aile fertleriniz, bu mesleği seçmenize nasıl tepki verdi?

Bana hep "Sen avukat ol, öğretmen ol, doktor ol" diyorlardı. Anneannem doktor olmamı istiyordu, babam ise makine mühendisi... "Oyuncu olacağım" dedikten sonra kimse önüme çıkmadı ama... Destekledi herkes.

İşin zor tarafları sizi korkutuyor mu?

Daha çok medya tarafı korkutuyor aileyi ve beni. "İstediğini yap, ama şöyle yaparsan daha iyi olur" gibi beni uyarıyorlar.

Güzelliğinizi kimden almışsınız?

Beni Tatarlar'a, Japonlar'a benzetiyorlar. Babam sarışın, mavi gözlü çok uzun boylu ve çok yakışıklı bir adam. Annem ufacık, kısa boylu ama muhteşem bir yüzü olan, ela gözlü bir kadın. Ben ikisi arasında bir yerdeyim.

Beğendiğiniz sanatçılar var mı?

Beni Tilbe Saran gibi anmalarını isterdim. Onun gibi sahnede güçlü duran bir oyuncu olmak isterim. Kamera karşısında ben kendim gibi olayım. 'İkinci bir şu' demesinler bana... Birilerinin varisi olmak istemem. 'Kendine has desinler' bana... Nurgül Yeşilçay'ı çok beğeniyorum. Doğal ve sade... Zuhal Olcay'ı çok beğenirim. Çok güzel ve yetenekli. Tilbe Saran'a aşığım. Sumru Yavrucuk harika.

Bir hayalinizi söyler misiniz?

Dayımın yönettiği bir filmde başrolü oynamayı çok isterim.

MOTOR ALACAK

Sokakta tanınmanın verdiği şaşkınlığı yaşıyor musunuz?

Yaşadım... Kendimi gazetede ve televizyonda ilk kez görünce, "Anne bak ben çıkmışım" oldum. Heyecanlandım, şapşallık yaşadım.

Ünlü olduktan sonra hayatınızda ne değişti?

Dayım ve anneme yıllardır yalvarıyorum, "Motor alın bana" diye. Annem "Hayır, çok tehlikeli" diyordu. Para kazandım ya "Kendim alırım" demeye başladım. Annemi ikna edersem kırmızı bir chopper motosiklet almak istiyorum. Kendi paramı kendim kazanıyorum ya, geçen hafta kardeşlerime harçlık verdim.

BARIS AKARSU’YA HAYRANDIM

Hiç, bir ünlünün fanatiği oldunuz mu?

Rahmetli Barış yarışmadayken izlemiştim ve şöyle demiştim, "Bu çocuk benim favorim." Onu çok beğeniyordum. Barış'ın hayranıydım. Daha doğrusu onun fanıydım. Sitesine falan giriyordum. Hatta mesaj bile yazmıştım sitesinde, "Ben Selen seni çok beğeniyorum. Başarılarının devamını diliyorum" diye... Onu çok seviyordum. Onun kaza geçirdiği gün setteydim, saatlerce ağladım. Vefat ettiğindeyse izin günümdü, "Annem, ne olur moralini bozma. Biliyorum üzüleceksin ama televizyonu açma bugün" dedi. Açtım ve "Barış Akarsu'yu kaybettik" diyordu bütün kanallar... Mahvoldum. Çok ağladım.

Tanışıyor muydunuz?

Tanışamadık, keşke tanışsaydık. Onu Johnny Deep'e çok benzetiyordum. Bir aşktı benim Johnny'e duyduğum, onun Türk versiyonu Barış'a da öyle bir aşk duyuyordum.
DiLaRa
DiLaRa
Admin
Admin

- Similar topics